ZENCEFİL ÇAYI

Benzer Yazılar

Zencefil çayı, sağlıklı, hastalıklarla mücadele eden antioksidanları yumruklayan baharatlı ve lezzetli bir içecektir.

Ayrıca iltihapla savaşmaya ve bağışıklık sistemini uyarmaya yardımcı olur, bulantı için etkili bir ilaç olarak bilinir.

Çalışmalar, zencefilin, özellikle hamilelik döneminde, mide bulantısını hafifletmede etkili olduğunu bulmuştur, kanser tedavileri ve hareket hastalığının neden olduğu bulantıyı hafifletebilir.

Kanıtlar ayrıca zencefilin mide ülserlerini önlemeye yardımcı olabileceğini ve hazımsızlık veya kabızlığı giderebileceğini ileri sürmektedir.

Zencefil ayrıca dismenore veya dönem ağrılarını hafifletebilir. Bazı çalışmalar zencefil kapsüllerinin menstürasyonla ilişkili ağrıyı azalttığını bulmuşlardır.

Aslında, iki çalışma zencefilin ağrıyı hafifletmede ibuprofen gibi steroidal olmayan antiinflamatuar ilaçlar (NSAID) kadar etkili olduğunu göstermiştir.

Son olarak çalışmalar, zencefil takviyelerinin kan şekeri kontrolü ve kan lipid düzeylerine yardımcı olduğunu bulmuştur.

ÖZET:Zencefil çayı en çok bulantı için bir çare olarak bilinir ve çalışmalar bu kullanım için etkili olduğunu tekrar tekrar bulmuştur. Bununla birlikte, bazı çalışmalar zencefilin dönem ağrısını hafifletmesine yardımcı olabileceğini ve diyabetli bireylere fayda sağlayabileceğini bulmuştur.

Önceki İçerikNANE ÇAYI
Sonraki İçerikHibiscus Çayı

Son Yazılar

Buna Benzer Diğer Yazılar