Yağ Yakmaya Yarayan Bambaşka Bir İçecek : Dukan Birası

Dukan birasını hiç duydunuz mu? İşte size hem kilo verdiren hem de yaz aylarında güzel bir içecek olan dukan birası. İçerisinde alkol yoktur.

Benzer Yazılar

Dukan Birası diyoruz fakat aklınız karışmasın Dukan birasının içinde kesinlikle alkol yok.

Dukan Birası ismini aldığı beslenme konusunda uzman bir doktor olan Pierre Dukan’ın tarifidir. Karışım yeşil çay, su, maden suyu ve limondan oluşur. Tarifi vermeden önce bu karışımın faydalarından biraz bahsetmek istedik.

Dukan birasının ödem attırıcı, yağ yakıcı etkilerinin yanında zayıflattığı ve daha fit bir görünüm sağladığı söyleniyor.Dukan Birası içerisinde yeşil çay bulunması nedeniyle metabolizma hızlandırıcı bir içecektir. Vücuttaki toksinleri atmanıza faydası vardır. İçindeki limon sayesinde C vitamini almış olursunuz. Aynı zamanda vücuttaki asit – baz dengesini sağlar.  Maden suyu ise içerisinde bulunan birçok mineralle vücudun sıvı dengesini düzenleyecektir. İçeriğine bakarak sağlıklı bir içecek olduğunu söyleyebiliriz. Dukan Birası bize sağlıklı zayıflığı vaat eden mucizevi bir karışım. İçerisinde şeker ve türevleri asla yer almıyor.Yeşil çay ve limon tadından hoşlanıyorsanız faydaları bir yana aynı zamanda yaz aylarında serinletici olarak bile içmek isteyebilirsiniz.

DUKAN BİRASI TARİFİ

Malzemeler;

  • 750 ml su
  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay veya 3 poşet yeşil çay
  • yarım limonun suyu
  • 1 şişe doğal maden suyu

Hazırlanışı;

Öncelikle 750 ml suyla yeşil çayı demleyin. Poşet çay ile yapacak olursanız demleme işlemini suyu kaynatarak yeşil çayın üzerine yavaşça dökerek biraz bekleterek yapabilirsiniz. Ardından bu suyu soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bir şişe maden suyunu ve yarım limonun suyunu ekleyin. Ağzını kapatabileceğiniz bir şişe veya sürahiyle buz dolabına koyun. Dukan biranız hazır.

Kullanımı;

Dukan birasını gün içerisinde istediğiniz aralıklarla içebilirsiniz. Bu tarifteki karışım bir günlüktür ve aynı gün içinde hepsi tüketilmelidir. Ertesi gün aynı karışımı yeniden hazırlamalısınız. Zaten kolay bir tarif olduğu için her gün yenisini yapmak 5 dakikanızı alır.

Karışımı 15 gün bu şekilde tüketin sonra 5 gün ara verin. Daha sonra 15 gün daha tüketip 5 gün ara verin. 30 gün dolduğunda en az 20 gün ara verin. 20 gün aradan sonra yeniden başlayabilirsiniz.

Herkesin metabolizması birbirinden farklıdır bu yüzden herkeste etkileri de farklıdır. Ayrıca dukan birasının gözle görülür etki sağlamasını istiyorsanız içeceği kendinize uygun bir diyet programıyla desteklemelisiniz.

Not:Dukan Birasının sağlığınıza bir zararı dokunmaz fakat içindeki limon nedeniyle fazla tüketilirse tansiyonunuzda ani değişimlere sebep olabilir. Ayrıca kronik hastalıkları olanlar, düzenli ilaç kullananlar ve hamileler bu tarz diyetleri yapmadan, içecekleri içmeden önce mutlaka doktorlarına danışmalılar.

Son Yazılar

Buna Benzer Diğer Yazılar