İştahınızı Kapatabilecek Çaylar!!

Benzer Yazılar

Nane çayı

 Appetite dergisinde yayınlanan bir çalışma, iki saatte bir nane koklayan insanların, koklamayanlar kadar aç olmadıklarını ve hafta boyunca 2.800 daha az kalori tükettiklerini buldu. Çalışma yazarları, açlık hissini frenlemeye yardımcı olabileceğini açıklıyor. Bir dahaki sefere bir atıştırma isteği geldiğinde, kendinize bir fincan yatıştırıcı nane çayı hazırlayın. Koku sadece açlık isteğinizi bastırmakla kalmaz aynı zamanda su da sizi doyurmaya yardımcı olacaktır.

Nane çayı yapmak için ; Bir cezve içerisine su koyun ve içerisine 1 tatlı kaşığı naneyi ekleyerek ocakta kaynatın. Daha sonra demleyin ve gün içerisinde her yemek öğününden önce tüketin.

Yeşil çay

Lipton’un şişelenmiş Yeşil Çayı yudumlarken size 120 kalori, 32 gram şeker verir ve muhtemelen bir saat sonra açlık hissiniz geçecektir. Diğer yandan markanın yeşil çay poşetleri, açlık krizlerine karşı savaşmanıza yardımcı olabilir. Torbanın içindeki yapraklar, açlıktan nefret eden bir hormon olan CCK seviyelerini arttıran bir antioksidan olan EGCG içerir. Yeşil çayın açlık üzerindeki etkisini inceleyen İsveçli bir araştırmada, araştırmacılar katılımcıları iki gruba ayırdı: Bir grup yemekleriyle suyu yudumladı ve diğer grup yeşil çay içti. Çay-pülverizatörleri, en sevdikleri yiyecekleri yemekten daha az bir istek duymakla kalmadı (demleme işleminden iki saat sonra bile), bu yiyecekleri daha az iştah verici buluyorlardı. Evde benzer sonuçlar için kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ile bir fincan yeşil çay keyfini çıkarın.

Yeşil çay yapmak için; Bir cezve içerisine suyu ve yeşil çayı koyup kaynatın. Daha sonra çayı demleyin ve gün içerisinde 2 kere tüketebilirsiniz.

Siyah çay

Stresinizi azaltmakla birlikte birşeyler yeme isteğinizi de engelleyecektir. Araştırma, içeceğin vücudunuzun sakinleştirme hızı artırabildiğini ve kortizol seviyelerini normale döndürdüğünü buldu.

Siyah çay yapmak için; Kaynamış suya siyah çayı atın ve demlenmesini  bekleyin.Gün içerisinde 2 kez tüketebilirsiniz.

Son Yazılar

Buna Benzer Diğer Yazılar