Hakkımızda

Diyetin Hazır Kimdir? Hakkımızda

Berra Yelen Harçvuran – Diyetin Hazır, Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olarak lisans eğitimimi tamamladım. Lisans eğitimim boyunca Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarında Beslenme, Yetişkin Sağlığı ve Hastalıklarında Beslenme, Kurum Beslenmesi, Özel Durumlarda Beslenme, HACCP kurallarına uygun hijyen eğitimi ve besin satın alma uygulamaları gibi birçok mesleki ders aldım.

Meslek hayatıma ilk adımım diyebileceğim son sınıfta Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, gastroenteroloji, endokrin, kardiyoloji, genel cerrahi, onkoloji, nöroloji, yoğun bakım, psikiyatri, poliklinik ve mutfak stajlarımı başarıyla tamamladım. Aynı yıl Yeni Hayat Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde stajyer diyetisyen olarak çalıştım.

Üniversite hayatım boyunca birçok kongre, seminerlere ve Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği kursları başta olmak üzere bir çok eğitim ve kurs programına katıldım.

Edindiğim bilgileri geniş çerçevede sizlere sunabilmek ve sizlere beslenme konusunda daha iyi danışmanlık verebilmek amacıyla vakit kaybetmeden kendi ofisimi açtım. Yüz yüze ve online beslenme danışmanlığı hizmetimi sürdürmekteyim.

Sizden, beslenme alışkanlıklarınızdan, yaşam tarzınızdan, sağlıktan, hayattan konuşup sohbet ederek sizlere yardımcı oluyorum. Aynı zamanda bununla yetinmedim zira internet dünyasındaki bilgi kirliliğinin insanların sağlığıyla nasıl oynayabileceğini gördüm bu yüzden
diyetinhazir.com sitesini açarak aldığım eğitimle insanlara faydalı bilgiler sunma ve sağlıklı yaşam ipuçlarını paylaşma kararı aldım.

Doğru beslenme ve sağlıklı yaşamanın ancak bilimsel bilgilerle olabileceğine inandığım ve doğru bilgilerin ışığının herkesin yaşamına dokunarak daha kaliteli bir yaşama atılan adımlara katkıda bulunabilmek istediğim için severek yaptığım diyetisyenlik mesleğime paralel olarak makaleleri de yazmaya başladım.

Bu site içeriğinde herkes için kesin ve doğru bilgi ya da bir haftada 20 kilo verme gibi vaatlerim olamayacak çünkü her insanın fizyolojisi farklıdır ve hepsinin ayrı incelenmesi ve kendine özel tedaviler uygulanması gerekir.

İnternette herkesin dilinde olan diyet çeşitleri, çaylar, tarifler, listeler, antrenmanlar, sağlık makaleleri bunlarla ilgili bilmeniz gereken doğru bilgileri sizler için yayınlıyorum.

Diyet yapmanın, sağlıklı beslenmenin bir zorluk değil aksine mutluluk olduğuna inanıyorum. Sağlıklı beslenmeyi keyifli hale getirirsek bunu sürdürmek o zaman mümkün olabilir.

Öncelikle sizin karar vermeniz önemli.

Kilo verme, kilo alma, özel beslenme türleri, sporcu beslenmesi, hamilelikte beslenme gibi konu başlıklarıyla sizlere elimden geldiğince aydınlatıcı bilgileri Diyetin Hazır web sitemizde vermeyi planlamaktayım.