Adaçayının vücuda inanılmaz yararı

Benzer Yazılar

Adaçayı, tıbbi özellikleriyle iyi bilinir ve bilimsel araştırmalar, başta beyin sağlığı olmak üzere, sağlık yararlarının birçoğunu desteklemeye başlamıştır.

Bir dizi test tüpü, hayvan ve insan çalışmaları, adaçayının bilişsel işlev için faydalı olduğunu ve Alzheimer hastalığında yer alan plakların etkilerine karşı potansiyel olarak etkili olduğunu göstermiştir.

Bir dizi çalışma, farklı erişkin türlerinden birini aldıktan sonra, sağlıklı erişkinlerde duygudurum, zihinsel işlev ve hafızada iyileşmeler bulmuştur.

Dahası, adaçayı çayı kan lipid düzeylerini artırırken, sıçanlarda yapılan bir başka çalışmada da adaçayı çayın kolon kanseri gelişimine karşı korunduğu bulunmuştur.

Adaçayı sağlıklı bir seçim gibi görünmekte, bilişsel sağlığa ve potansiyel olarak kalp ve kolon sağlığına faydalar sunmaktadır. Bu etkiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.

ÖZET: Birkaç çalışma, adaçanın bilişsel işlevi ve hafızayı geliştirdiğini bulmuştur. Kolon ve kalp sağlığına da faydalıdır.

Son Yazılar

Buna Benzer Diğer Yazılar